کود آلی مایع

کود آلی مایع

( مایع مرغی غنی شده)

در بین کودهای حیوانی، کود مرغی دارای ترکیب شیمیایی بسیار متفاوت با بالاترین میزان نیتروژن، فسفر و پتاسیم می باشد‌. هدف از تولید کود مایع مرغی، استخراج مواد آلی با ارزش دفع شده از حیوانات و پرندگان و بازگرداندن آن به طبیعت و گیاهان است. از آنجا که نگهداری توده کود مرغی در فضای باز و در معرض باد و باران موجب هدر رفتن ازت آن به شکل گاز آمونیاک بهمراه بوی تند و بد شده و در نتیجه ارزش غذایی کود مرغی از نظر ازت و سایر عناصر اصلی کاهش می یابد. بنابراین با تولید کود آلی مایع (مایع مرغی غنی شده) علاوه بر حفظ و غنی سازی عناصر شیمیایی اصلی و مفید، محصولی عاری از هرگونه آفات کشاورزی، عوامل بیماری زا و مواد مضر برای خاک، با کارایی و مزیت های به مراتب بهتر از کود خام مرغی در دسترس کشاورزان عزیز قرار گرفته است.
کود آلی مایع (مایع مرغی) آرتمیس نه تنها سطح عناصر مفید (نیتروژن، فسفر، پتاسیم) بالایی دارد، بلکه حاوی مواد آلی و عناصر ریز مغذی مانند منیزیم ، منگنز و روی نیز می باشد و عملکرد آن به گونه ای است که جذب این عناصر را برای برگ و ریشه گیاه آسان و راحت تر می نماید. این محصول می تواند ضمن پایین آوردن PH خاک به واسطه گوگرد موجود در آن با دسترس قرار دادن عناصر ریز مغذی و افزودن برخی میکرو ارگانیزم های مفید به خاک، باعث آزادسازی بهتر عناصر انباشتی و در نتیجه جذب بیشتر عناصرخواهد شد.
کودمایع مرغی ، كودی كامل همراه با اسيد هيوميك و اسيد های آمينه است که برطرف كننده كمبود عناصر، تنش های فيزيولوژيکی و محيطی بوده و موجب تنظيم PH خاك با اسيدی شدن محيط ريشه گردیده و حلاليت عناصر تثبيت شده مانند فسفر را در خاك هاي آهكی افزايش می دهد . لذا این محصول با فناوری به روز، با دارا بودن آنالیز مناسب خاک های ایران می تواند بر خواص شیمیایی و فیزیکی خاک تاثیر مثبت فراوانی داشته و در تمامی محصولات کشاورزی از طریق انواع سیستم آبیاری یا به صورت خاکی استفاده شود.

مزایا:
عاری بودن از هرگونه بذر علف های هرز و عوامل بیماریزا
افزایش دهنده ماده آلی خاک
بسته بندی مناسب و حمل و نقل آسانتر
سریع شدن رشد جوانه زنی گیاه به دلیل دارا بودن عناصر اصلی و مواد آلی
قابل اختلاط با سایر کودها
افزایش سازگاری با طبیعت نسبت به کود مرغی معمولی و نمونه های سنتزی
افزایش جذب عناصر غذایی پر مصرف از جمله فسفر و نیتروژن و مواد معدنی خاک
قابلیت کلات کنندگی عناصر ریزمغذی مانند آهن

[کل: 1 میانگین: 5]
فهرست