فروش وعرضه مستقیم کود دی آمونیم فسفات از پتروشیمی رازی

  • PDF
Featured
+ 2
+ 0

دی آمونیوم هیدروژن فسفات
کود شیمیایی دی آمونیوم فسفات به عنوان مهم ترین کود فسفات برای تامین فسفر مورد نیاز گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد, همچنین به علت دارا بودن آمونیاک در ترکیب خود, سبب کاهش pH خاک شده و جذب ریزمغذی ها را برای گیاه تسهیل می نماید. نیز دارای ازت (نتیروژن) بوده که یکی از عناصر اصلی مورد نیاز برای رشد گیاهان است.
دی آمونیوم فسفات چیست
کود شیمیایی دی آمونیوم فسفات Diammonium phosphate که آن را به اختصار DAP نیز می نامند دارای فرمول شیمیایی  NH4)2HPO4) بوده و نمک فسفات آمونیوم محلول در آب است که از واکنش آمونیاک با اسید فسفریک به دست می آید و یکی از انواع کود های شیمیایی فسفاته می باشد که از نظر ظاهری به صورت گرانوله بوده و آن را کود سیاه نیز می نامند.
دی آمونیوم فسفات رازی
پتروشیمی رازی بزرگ ترین تولید کننده کود فسفات آمونیوم در ایران است که محصول خود را از طریق سازمان خدمات حمایتی کشاورزی عرضه می نماید. فرمولاسیون این کود به صورت 46 درصد فسفر و 18 درصد ازت (نیتروژن) است. عرضه این محصول در کیسه های 50 کیلوگرمی صورت می گیرد.
مصارف و کاربرد های دی آمونیوم فسفات
آمونیوم فسفات به عنوان یک کود شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد و اصلی ترین کاربرد آن در کشاورزی است اما مصارف دیگری نظیر تولید مواد آتش نشانی, لاستیک سازی, صنایع فلزی, تصفیه شکر و قند, تولید سیگار, خوراک دام و طیور, کبریت سازی و ... نیز دارد.
 
سفارش خرید کود
 

مشخصات مطلب

  • بازدید: 976
  • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱
  • شناسه مطلب: 497

برچسب های تصادفی کود


شما در این صفحه هستید :