کود آلی گوگرددار

  • PDF
Featured
+ 1
+ 0

 

نام محصول : کود آلی گوگرد دار کد محصول : 2040
قیمت پایه (کیسه 50 کیلویی) : لطفا تماس بگیرید 
آنالیز
Mesh 4-2 90
گوگرد SO4  
Fe% کل  
Zn% کل  
K2o%  
%P2o5 کل  
N%  
توضیحات:خطای مقادیر آنالیز %1 می باشد
سفارش خرید کود
معرفی محصول :
کود آلی گوگرد دار : 
کود آلی گوگرددار که از موادی نظیر مواد آلی، گوگرد و دیگر افزاینده‏ها تشکیل شده است با فرایند ذیل به اصلاح خاک کمک می‏نماید:
1- مواد آلی: با اصلاح فیزیکو شیمیایی خاک که قبلاً به آن اشاره شد.
2- گوگرد: ضمن اینکه گوگرد خود عنصری لازم برای رشد گیاه محسوب می‏شود مکانیسم خنثی‏سازی بیکربنات و کاهش PHخاک را نیز ممکن می‏سازد نظر به اینکه موادی نظیر فسفر و دیگر ریزمغذیها در محیط اسیدی قابلیت جذب بیشتری دارند، لازم است تا محیط خاک اسیدی شده و عناصر به شکلی قابل انحلال درآیند.
گوگرد در چرخه طبیعت با تاثیرات لازم برخاک و گیاه موجبات رشد گیاه را فراهم می‏آورد.
 
 
ضرورت مصرف گوگرد در کشاورزی پایدار:
 
گوگرد عنصری حیاتی در تغذیه گیاهان محسوب می‏شود که عمدتاً در ساخت پروتئین‏ها، آنزیمها، روغن و کلروفیل که عامل سبزینگی گیاه است نقش دارد.
حضور گوگرد در خاک منجر به افزایش مقاومت گیاهان در مقابل تنشهای محیطی نظیر سرما، گرما، آفات و بیماریها و کاهش تنشهای حاصل از شوری و قلیایی بودن خاک می‏گردد.
این عنصر را می‏توان عامل اصلی کاهش PH(اسیدیته) خاک در ناحیه فعالیت ریشه دانست.
افزایش جذب عناصر غذایی و بهبود کمی و کیفی محصولات زراعی و باغی و همچنین کنترل عوامل بیماری‏زا قارچی نظیر سفیدکهای سطحی و داخلی در مزارع و باغات از دیگر مزایای وجود گوگرد در خاک می‏باشد.
 
علائم کمبود گوگرد در گیاهان:
 
در گیاهان کمبود گوگرد بصورت رنگ پریدگی و زردی در برگهای جوان و قسمت‏های انتهایی گیاه ظاهر می‏شود. کمبود گوگرد، آثار مهمی در کاهش رشد گیاه داشته، ساقه‏ها نازک و برگها پیچیده می‏گردد. در گیاهان کمبود گوگرد موجب تجمع ازت غیرپروتئینی می‏شود و مصرف این گیاهان برای حیوانات نشخوارکننده مضر و زیان‏آور است. همچنین کمبود گوگرد موجب تجمع نیترات در گیاهان شده که برای حیوانات مصرف‏کننده سمی می‏باشد.
 
وظایف گوگرد در گیاه و انسان:
 
از وظایف مهم گوگرد در گیاهان، می‏توان به دخالت این عنصر در بسیاری از فعالیت‏های آنزیمی و نیز شرکت آن در ساختمانی شیمیایی بسیاری از اسیدهای آمینه نظیر متیونین و سیستین و نیز ترکیبات فرار مولد رایحه گیاهانی نظیر سیر و پیاز و خردل اشاره نمود ساخت روغن و بهبود کیفیت میوه از دیگر وظایف این عنصر در گیاهان به شمار می‏رود.
همچنین گوگرد خاصیت قارچ‏کشی داشته و بیماری سفیدک را رفع نموده پیرامون طوقه درختان را ضد عفونی می‏کند. این عنصر با افزایش حلالیت فسفر، مصرف کودهای فسفاتی را کاهش می‏دهد. گوگرد در تشکیل کلروفیل ویتامین‏های تیامین و بیوتین، فرود و کسین (که سبب احیای سولفات و نیترات می‏گردد) و در تشکیل گلوتاتیون و کوآنزیم آ دخالت داشته و باعث افزایش مقاومت گیاهان به امراض، خشکی و سرما می‏شود و از تجمع نیترات در بافت‏های گیاه جلوگیری می‏نماید.
 
نقش گوگرد در افزایش عملکرد پیاز، ذرت علوفه، پنبه و دانه‏های روغنی در سطح وسیع گزارش شده است. حد بحرانی گوگرد در خاکهای آهکی (روش منوکلسیم فسفات) 15 میلی‏گرم در کیلوگرم خاک گزارش شده است. در بدن انسان نیز گوگرد برای پوست، ناخن و موهای سالم و به منظور متعادل نگاه‏داشتن اکسیژن و کارکرد صحیح مغز، ضروری است. این عنصر در متابولیسم اصلی بدن با ویتامین‏های بیوتین و اسید پنتونیک همکاری کرده و بخشی از بافت سازنده اسیدهای آمینه به شمار می‏رود. گوگرد در ترشح صفرا به کبد کمک کرده و در تامین هپارین که مانع از انعقاد خون می‏شود، شرکت می‏نماید. پمادهای گوگردی به طور چشمگیری در بهبود انواع ناراحتی‏های پوستی موثر است.
 
مزایای استفاده گوگرد آلی در کشاورزی پایدار:
 
این کود محتوی 50% گوگرد و 40% مواد آلی و 5% بنتونیت و 5% مواد جاذب الرطوبه قوی و هدف از تولید آن تامین عناصر مورد نیاز گیاه و افزایش حاصلخیزی زمین می‏باشد که به صورت پودر و گرانوله قابل عرضه می‏باشد.
 
1- این کود باعث تامین مواد آلی خاک و افزایش حاصلخیزی زمین می‏شود. گوگرد آلی با افزایش دادن قابلیت جذب عناصر غذایی پرمصرف و ریزمغذی‏ها در خاک، به رشد بهتر گیاه کمک نموده و موجب افزایش عملکرد کمی و کیفی محصول می‏گردد.
2- مواد آلی موجود در کود گوگرد آلی موجبات فعال شدن میکروبهای مفید خاک شده و عمل اکسیداسیون بیولوژیکی را در خاک تسهیل می‏نمایند.
3- این کود با ضد عفونی نمودن تدریجی خاک به سلامت محیط زیست کمک شایانی نموده و مصرف سموم شیمیایی را کاهش می‏دهد و به راحتی توسط دستگاه کودپاش می‏توان آن را مورد استفاده قرار داد.
4- با مصرف این کود خصوصیات فیزیک و شیمیایی خاک بهبود یافته و میزان عملکرد محصول 60-30 در صد افزایش می‏یابد.
 
میزان و نحوه مصرف کود گوگرد آلی کشاورزی گرانوله:
 
در مزارع به میزان 400 کیلوگرم در هر هکتار کود گوگرد آلی گرانوله را قبل از کشت، توسط دستگاه کودپاش در سطح مزرعه پخش نموده و با عمل شخم آن را در عمق موثر ریشه گیاه قرار دهید. در گلخانه، در هر متر مربع 200 گرم از گوگرد آلی پودر را در سطح زمین پخش نموده و سپس آن را با خاک مخلوط نمائید. در باغات با توجه به سن و نوع درخت مقدار 3-1 کیلوگرم کود گوگرد آلی پودر را در محل سایه اندازه هر درخت ریخته و با خاک مخلوط نمائید.
 


*** توجه : قیمت های درج شده جهت مصرف کننده و تحویل درب کارخانه می باشد . برای استعلام قیمت نمایندگان می توانید با ما تماس بگیرید .

سفارش خرید کود

مشخصات مطلب

  • بازدید: 6426
  • تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۵
  • شناسه مطلب: 385

 

آدرس کارخانه : یزد ، اشکذر
کیلومتــــــــر 2 جــــــاده طبس
تلفـن تماس : 
035-32721755
035-32721754
نمابر ( فکس ) : 
035-32721288
تلفن همراه : 
09133511214
09122256000

-------------------------

کلیه حقوق متعلق به شرکت پرنیای کویر یزد می باشد 2009©

طراحی سایت


شما در این صفحه هستید :